Maribor se z visoko zmago bliža vrhu lestvice

V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se pomerila NK Maribor in NK Aluminij. Sergej Jakirović je v primerjavi z prejšnjo tekmo proti Domžalam opravil dve zamenjavi. “Kartoniranega” Rudija Požega Vancaša je na levem krilnem položaju zamenjal Gregor Bajde, Aleksa Pihlerja pa je v začetni enajsterici zamenjal Alexandru Cretu. V uvodnih minutah je bila previdnost v igri obeh ekip na visoki ravni in posledično niti ene resne priložnosti za zadetek.

V 29. minuti pa je Aluminij izpeljal domiselno kombinacijo, ko je iz desni strani v kazenski prostor Maribora podal Nemanja Jakšič, vendar Ante Živković ni izkoristil imenitne priložnosti za vodstvo gostov. Maribor je sicer dominiral v posesti žoge, a ni niti približno ogrožal vrat gostujočega vratarja Luke Janžekoviča.

Vodstvo Maribora

V 37. minuti pa je sledila prva nevarna akcija Mariborčanov, ko se je Jasmin Mešanović iz dobrih 23 metrov odločil za strel, ki pa je letel slabih pol metra čez prečko gola Aluminija. V končnici prvega polčasa pa igre, zaradi poškodbe,  ni zmogel nadaljevati Mitja Viler, zato je bil Jakirović prisiljen prvič menjati. Na igrišče je poslal Martina Milca, ki je zasedel položaj Denisa Klinarja, slednji pa je zasedel položaj levega bočnega branilca. Trener je ob tem dejal: “Ob poškodbi Vilerja sem se prestrašil, da ne gre za kakšno hujšo poškodbo, vendar se mi zdi, da gre za poškodbo ligamentov v kolenu, več bo pa znanega v prihodnjih dneh, ko bo opravljena magnetna resonanca.” V zadnjih minutah prvega dela smo spremljali taktičen dvoboj, a je Maribor praktično v zadnji minuti prvega polčasa povedel, Rok Kronaveter je podal iz kota, avtogol pa dosegel Ivan Kontek. 1-0.

Dinamičen drugi polčas

Sledil je bolj dinamičen drugi polčas, ki ga odločneje začel Maribor. V uvdnih minutah je Kronaveter asistiral Luki Zahoviću, ki je z “lobom” že premagal Janžekoviča, a je na golovi črti zadetek preprečil Renato Pantalon. Napadalec Maribora pa je minuto kasneje po asistenci Jasmina Mešanovića in odbitku obrambe Aluminija žogo iz neposredne bližin poslal v mrežo.2-0. Slobodan Grubor je zato v želji po znižanju rezultata zamenjal Anteja Živkovića z Davidom Flakus Bosiljem, ki je v letošnji sezoni, kljub temu da šteje komaj 18 let, že dvakrat zadel v Prvi ligi. Trener Aluminija Slobodan Grubor ga je zato tudi pohvalil: “Gre za reprezentanta Slovenije iz mlajših selekcij, ki ga bomo forsirali še naprej, saj ima ogromen potencial. Fant je fenomenalen karakter in garač na vsakem treningu, zato od njega v prihodnosti veliko pričakujem”. Pri Mariboru pa so igro zapustili Gregor Bajde, Rok Kronaveter in Alexandru Cretu,  ki so jih  nadomestili Felipe Santos, Aleks Pihler in Amir Dervišević.

Nevarno obdobje Aluminija

Aluminij je od 65. minute naprej zaigral bolje in si pripravil nekaj obetavnih situacij, a znižanja izida ni dosegel. Slednje pa so kaznovali vijoličasti in si preko dobrega preigravanja Santosa priigrali enajstmetrovko. Le-to pa je rutinirano izvedel Amir Dervišević, ki kot kaže postaja prvi izvajalec “penalov” pri Mariboru. Sergej Jakirović je ob tem dejal: “Če bomo v prihodnosti imeli na voljo enajstmetrovko, ne vidim problema, da je Amir ne bi izvajal, saj ima zelo dober udarec. Sicer pa imamo več dobrih izvajalcev penalov, tako da bo jo izvedel tisti, ki bo takrat na igrišču.” 3-0. Maribor je kasneje tekmo zanesljivo pripeljal do konca, z visoko zmago pa se je po spodrsljaju Olimpije, prvemu mestu lestvice približal na ulovljive 4 točke.