Rutinirana zmaga Maribora in točka zaostanka pred večnim derbijem

V 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Rudar Velenje. Pred dvobojem sta finančni in športni direktor kluba, Bojan Ban in Oliver Bogatinov sta Aleksandru Rajčeviču podelila uokvirjeno fotografijo in cvetje v znak pohvale ter spoštovanja ob 300. nastopu za klub. Jasmin Handanović pa je z današnjim nastopom postal z 42 leti, 4 mesci in 23 dnevi postal najstarejši nogometaš, ki je kadarkoli zaigral v Prvi ligi.

Vodstvo Maribora

V uvodu tekme so se Mariborčani odločno postavili na igrišču z visokim “presingom” nad Velenjčani. Prvo resno priložnost so si domači priigrali v 13. minuti, ko je predložek v kazenski prostor Rudarja poslal Aleks Pihler, vendar je Gregor Bajde iz obetavnega položaja zgrešil vrata Mateja Radana. Praktično v naslednji akciji pa je iz neposredne bližine zadel za 1-0.

Obetavno obdobje Rudarja

V 20. minuti je se  Dominik Radić, po asistenci Leona Črnčiča, sam znašel pred Jasminom Handanovićem, vendar je izkušeni vratar Maribora strel refleksno ubranil. Izjemna obramba za ohranitev vodstva. V začetku 32. minute pa je bil Sergej Jakirović prvič menjal, saj je zaradi močnega udarca v glavo igro moral zapustiti Nemanja Mitrović, ki ga je zamenjal Luka Koblar. Rudar je v zaključku polčasa imel še drugo izjemno možnost za izenačenje, a je Lalić v igri “ena na ena” zadel le vratnico.Sledil je rahel pritisk Velenja, vseeno pa je ob polčasu ostalo pri minimalnem vodstvu Maribora z 1-0.

Povišanje rezultata

V začetku drugega polčasa je pozicijo Rudija Požega Vancaša na terenu zavzel Felipe Santos, ki je v 51. minuti podal do Marcosa Tavaresa, slednji pa se je iz slabih 30 metrov odločil direktno streljati proti golu Radana, žoga pa je vmes zadela obrambo Rudarja in presenetila gostujočega vratarja. 2-0. V 68. minuti je strelec drugega gola Marcos Tavares mesto v konici napada prepustil Luki Zahoviću, Alexandruja Cretuja in Aleksa Pihlerja pa sta zamenjala Blaž Vrhovec ter Andrej Kotnik.

Mirna končnica tekme

V zadnjih 15. minutah  je bil boljši tekmec NK Maribor, ki je po bravuri Santosa odločil zmagovalca tekme. 3-0. Maribor pa je tekmo rutinirano pripeljal do konca, si priigral priložnost, ko je Andrej Kotnik poizkusil iz razdalje, vendar ostalo je pri visokem rezultatu 3-0. Rezultat kaže na gladko zmago Maribora, vendar je Rudar pri izidu 1-0 zapravil tri res izjemne priložnosti, da bi izid slednjega poravnal. Maribor pa ob že četrti zaporedni zmagi po koncu epidemije večni derbi v Stožicah pričakuje z točko zaostanka za vodilno Olimpijo, ki ga je na svojem stadionu nazadnje premagala pred šestimi leti v sezoni 2014/15.

Maribor – Rudar 3:0 (1:0)
* Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, sodniki: Sagrković, Klančnik, Pospeh.
* Strelci: 1:0 Bajde (14.), 2:0 Tavares (51.), 3:0 Felipe Santos (77.).
* Maribor: Handanović 7, Milec 5,5 , Peričić 4,5, Mitrović 6 (od 32. Koblar ), Kolmanič 6, Dervišević 7, Cretu 6 (od 67. Vrhovec), Pihler  6(od 66. Kotnik 6), Požeg Vancaš 6,5 (od 46. Felipe Santos 7,5), Bajde 6, Tavares 8 (od 66. Zahović 6,5).
* Rudar Velenje: Radan, Pušaver, Pavlović, Vošnjak, Krefl, Trifković, Črnčič (od 78. JOvan), Jovanović (od 63. Kitek), Lelić, Kuzmanović (od 46. Koprivnik), Radić (od 78. panadić).
* Rumena kartona: Koblar; Črnčič