Slab prvi polčas, atomski drugi in korak bližje Evropi

V 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta s v Stožicah pomerila NK Bravo in NK Maribor. Uvodne minute so pripadle Mariborčanom, ki pa si zaradi organizirane obrambe Ljubljančanov, niso priigrali resnejše priložnosti za dosego zadetka. Maribor je spet igral stihijsko, brez prave konkretnosti, tako da sta bila Luka Zahović in Rok Kronaveter povsem odrezana od igre,

Amir Dervišević je znova poskušal doseči zadetek kar neposredno iz kota, kar mu je v letošnji sezoni že dvakrat uspelo. Po drugi strani pa v bistvu gre za prisilno reševanje problema  neučinkovitosti moštva iz prekinitev. V 22. minuti je Martin Milec poslal natančen predložek po tleh, žoga je priletela do Zahoviča, ki pa je iz zelo ugodnega položaja žogo poslal “pod oblake”. Njegove predstave v zadnjem času nikakor ne dajejo občutka, da gre za najboljšega strelca Prve lige prejšnje sezone in sina ikone slovenskega nogometa Zlatka Zahovića.

Ležeren pristop Maribora

Maribor je v prve pol ure tekme igral “lagano sportski”, kot da na lestvici vodijo pred vsemi za najmanj 10 točk. Ležerno in nezainteresirano igro je Bravo izkoristil in prevzel inciativo na igrišču. Izgledalo je kot, da se za evropsko tekmovanje bori Bravo in ne Maribor. Sergej Jakirović je sicer frustrirajoče delil navodila svojim varovancem, ki pa jih slednji nikakor niso znali udejaniti na zelenici. Prvi polčas je torej ponudil zelo malo dobrega nogometa, za kar pa je kriv predvsem Maribor, saj Bravo večjih rezultatskih ambicij po dosegi obstanka v ligi, več nima. 0-0.

Boljši drugi polčas

V slačilnici Maribora pa je moralo biti med polčasom kar pestro, saj so se vijoličasti v začetku drugega polčasa povsem razleteli po igrišču in bili zelo nevarni. Že v 3. minuti nadaljevanja je Dervišević natančno meril iz prostega strela, vendar je Igor Vekić s pomočjo vratnice strel nekako le uspel ubraniti. V 53.minuti pa je vratar Brava, po podaji Milca, posredoval tako katastrofalno , da Zahoviću res ni bilo težko zadeti za 0-1.

Bravo je preko Mustafe Nukića skoraj prišel do izenačenja, a je najboljši asistent Ljubljančanov zadel le vratnico. Praktično v naslednji akciji pa je Maribor vodstvo podvojil, Rudi Požeg Vancaš in Rok Kronaveter sta učinkovito izigrala obrambo Brava, MarcosTavares, ki je zamenjal Luko Zahovića,  pa je dosegel že svoj 155. gol v Prvi ligi. Jakirović je v 76. minuti opravil dvojno menjavo, ko sta vlogi Jasmina Mešanovića in Rudija Požega Vancaša, prevzela Gregor Bajde in Felipe Santos. Z rošado na krilnih položajih je Maribor postal še bolj nevaren in ravno ta dva rezervista sta poskrbela za dokončno potrditev zmagovalca tekme, asistiral je Santos, zadel pa Bajde 0-3.

Maribor je tekmo v zadnjih minutah nadziral, v katerih sta dobila nekaj minut za dokazovanje tudi mlada Rok Maher in Luka Koblar.  Vijoličasti so nato srečanje rutinirano pripeljali do konca. Po slabem prvem polčasu je sledil zelo dober drugi, v katerem so dosegli kar tri gole. Z zmago proti Bravu so se nekako otresli pritiska po osvojitvi 3. mesta, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo Europa. Evidentno spoznanje tekme je, da se je Mariboru v prejšnjih kolih zelo poznala odsotnost Roka Kronavetra. Če bi prvi strelec kluba bil zdrav tudi v prejšnjih 15 dneh bi se Maribor danes kar verjetno boril za 1. in ne 3. mesto, vendar to je že povsem druga zgodba.