Visoka zmaga Maribora, kot napoved boljših časov?

V 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NK Bravo. V uvodnih minutah smo spremljali “začetno otipavanje”, kjer noben od tekmecev ni tvegal veliko. Gostje iz Spodnje Šiške so imeli rahlo terensko premoč, a je Maribor vse njihove napade prekinjal že v coni sredine. Domačini pa so, kljub določenim napovedim, glede spremembe taktične postavitve, vseeno zaigrali v sistemu 4-4-2, s katerim so bili v preteklem desetletju uspešni tako v slovenskem prostoru, kot v nastopanju v evropskih pokalih.

Vodstvo, kljub zadržanemu začetku

Maribor je v drugem delu prvega polčasa sicer prevzel pobudo, vendar si resnejše priložnosti za dosego zadetka ni priigral,. Igra je bila, v skladu z bližnjo preteklostjo, anemična in statična, nogometaši pa brez ideje v kombinacijah med linijami. Po drugi strani pa je Maribor ekipa, ki tudi ob neprepričljivem začetku predstave, domala vsakič doseže vsaj en zadetek in nič drugače ni bilo na današnji tekmi. Po iznajdljivi kombinaciji Cretuja in Tavaresa je žogo na slabih 18 metrih sprejel Aljoša Matko in z izjemnim volej udarcem matiral nemočnega Igorja Vekiča. 1-0.

Izjemna končnica polčasa

Mariborčani se pri vodstvu z enim golom niso več ozirali na zgolj fazo obrambe, ampak so pošteno stopili “na plin” in z imenitnim strelom iz obrata Mešanovića povedli že z 2-0. V zaključku 41. minute  še en zadetek, ko je iz kota podal Amir Dervišević, gol pa z glavo dosegel Nemanja Mitrović. Izid polčasa pa je bil, ne glede na vse, varljiv, saj so bili Šiškarji v prvih 30. minutah povsem enakovreden, če ne celo boljši tekmec od Maribora. V zadnji tretjini polčasa pa so Mariborčani prestavili v dve do tri “razrede” više in tekma se je zdela odločena. Izid polčasa je to le potrjeval. 3-0.

Preudaren drugi polčas s strani Maribora

V drugi polčas so Mariborčani, z zavedanjem visokega vodstva, krenili preudarno in gostom niso dopuščali veliko prostora za kombiniranje. Zdelo se je, kot da se je Bravo vdal v usodo poraza, z zavedanjem, da treh zadetkov po zaostanku 3-0 nikakor ni lahko doseči, še težje pa je to storiti v Ljudskem vrtu. Sandi Ogrinec je imel v 66. minuti dobro priložnost za znižanje vodstva nekdanjega kluba, a je meril zelo nenatančno. Po tej akciji pa je Camoranesi opravil tudi prvo menjavo, ko je na klop poklical  kapetana Marcosa Tavaresa, katerega igralno mesto je prevzel povratnik z Anglije Jan Mlakar. Priložnost za dokazovanje je dobil tudi Andrej Kotnik, verjetno najbolj tehnično podkovan nogometaš Maribora, ki ga pestijo tudi občasne težave z disciplino. Slednji je zamenjal strelca prvega gola Aljošo Matka, Mitja Viler pa Denisa Klinarja.

Mlakar potrdil visoko zmago Maribora

Bravo je v 78. minuti po podaji Sandija Ogrinca in zadetku Mustafe Nukića prišel do znižanja na 3-1, na drugi strani je Maribor skorajda v naslednjem napadu izid znova povišal, a je t.i. “chip” strel Kotnika Žan Trontelj izbil iz golove črte. Zmago pa si je Maribor zagotovil v 82. minuti, ko je natančen predložek v kazenski prostor poslal Mitja Viler, Jan Mlakar pa je v “angleškem” slogu žogo z glavo močno poslal v nebranjen del mreže. Maribor je po reprezentančnem premoru tako pokazal velik napredek v vseh fazah igre, izvzemši prvo tretjino tekme. Z zmago 4-1 pa je odločno nakazal, da je le-ta morda napoved boljših časov oz. tistih starih, ko so v Ljudskem vrtu padala tudi neprimerno kvalitetnejša moštva od Brava iz Spodnje Šiške.