Zmaga Maribora za ohranitev upov o 16. naslovu prvaka

V 31. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se v Ljudskem vrtu pomerila NK Maribor in NŠ Mura. Mariborčani so v tekmo začeli kombinatorno, v želji po vodstvu, ki so ga realizirali že v 5. minuti pa je natančen predložek Mitje Vilerja izkoristil Alexandru Cretu, ki je z izjemnim volej udarcem zadel za 1-0. Mura bi lahko prišla do hitrega izenačenja, vendar je strel Luke Bobičanca zletel za las zgreši levo vratnico.

Povišanje vodstva

V 24. minuti pa je Maribor vodil že z 2-0, za kar je posrbel Gregor Bajde, ki je z strelom v sam levi zgornji kot vrat Matka Obradovića dosegel pravcati “golazo”. Vajo Bajdeta je poizkusil ponoviti Nino Kouter, ki je že premagal Handanovića, a je žoga le oplazila prečnik gola Maribora.

Boljše obdboje Mure

Mura je po zaostanku z dvema goloma zaigrala odločno in si priigrala tri obetavne priložnosti, ampak so bili Bobičanec, Kouter in Maroša nenatančni pri svojih zaključkih. Alexandru Cretu pa je v sami končnici prvega polčasa skorajda dosegel že drugi zadetek izven kazrenskega prostora. Slednjega mu je preprečil Matko Obradović z izjemno parado.

Drugi polčas je bolje odprla Mura, ki je bila po asistenci Nika Karničnika in poizkusu Tomija Horvata  zelo blizu znižanja rezultata, vendar je Handanović posredoval z  refleksno obrambo. Muri pa se je v 60. minuti obrestoval trud, iz kota je podajal Bobičanec. odbitek obrambe Maribora pa je izkoristil Matic Maruško in gostom zagotovil znižanje izida na 2-1.

Po zadetku Mure se je Sergej Jakirović odločil menjati kar 4 igralce, Alexandra Cretuja, Luko Zahovića, Mitjo Vilera in Gregorja Bajdeta so zamenjali Jasmin Mešanović ,Amir Dervišević, Žan Kolmanič ter Felipe Santos. Menjave pa niso dosegle svojega namena, saj si je Mura po prekršku Blaža Vrhovca nad Tomijem Horvatom priigrala enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Amadej Maroša za 2-2.

Odločilen gol Tavaresa

Trener Maribora je v 75. minuti opravil še zadnjo menjavo in v igro poslal kapetana Marcosa Tavaresa, Rudi požeg Vancaš pa je odšel na klop za rezervne nogometaše. Maribor je po podaji Amirja Derviševića iz kota in strelu z glavo Marcosa Tavaresa skorajda prišel do ponovnega vodstva, a je najboljši strelec Prve lige vseh časov (152 golov) zadel le prečnik. Maribor je še naprej iskal zmago, Amir Dervišević je iz roba kazenskega prostora sprožil močan strel, a žoga po odbitku od prečke ni zletela čez golovo črto.

Maribor je do zadnjega sodnikovega žvižga pritiskal na vrata Mure in le prišel do zmagovitega gola, ki ga je dosegel Marcos Tavares, ikona kluba.  3-2. Maribor je tako z izkušnjami in vztrajnostjo prišel do izredno pomembne zmage, s katero je ohranili realne možnosti za ubranitev naslova državnega prvaka.